View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 01 iun 2010, 18:49:26
alinutza656's Avatar
alinutza656 alinutza656 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2009
Locaţie: galati, Romania
Vârsta: 37
Dieta: 1000-1200 kcal
Date: 160cm, 65kg
Mesaje: 465
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 14 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Jurnal cu happi end :)

Citat:
Anterior postat de 1Diana Vezi mesajul
Multumesc mult pentru incurajarile voastre,ma ajut mult
Pentru azi m-am gandit sa mananc doar iaurt dietetic si fructe(mere,kiwi,grepfruit) maine o sa mai schimb meniul.

Calorii mancate:1146
Calorii consumate :-1395
Metabolism bazal :-1681

FINAL CALORII: -1930 kcal (-7 kg/lună)
Buna Diana si bine ai venit pe forum.Eu zic ca pentru inceput e bine sa maresti caloriile, adika la un moderat activ tu poti manca 2000 de kcal si vei slabi 0.5 kg/saptamana.Poate ti se pare mult 2000 de kcal pe zi din mancare sanatoasa (e cam greu sa aduni atat) asa ca incearca cu 1400-1500 kcal.Te monitorizezi 1-2 saptamana si vei daca vei slabi.
Si nu incerca sa te infometezi,cum ai spus mai sus ai tinut multe diete si nu au functionat din cauza infometarii
Stiu ca iti doresti sa fii o slabuta, dar kilogramele le-ai pus in timp si nu cred ca iti doresti efectul yo-yo....trebuie sa fii o slabuta sanatoasa
Iar la cat sport faci vei slabi negresit
Succes
__________________
Jurnalul meu:
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...6-2572-13.html

Descoperirea unui nou fel de mancare provoaca unui om mai multa fericire decat descoperirea unei noi stele.
alinutza656, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1797 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1280 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 506 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]