View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 05 iun 2010, 09:46:52
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei lenese

Citat:
Anterior postat de tiramisu Vezi mesajul
Dragele mele fete,iata ca am reusit (din nou )sa ajung la 79 de kg..De la 50 ,la aproape 80 de kg.Am avut 80 de kg dupa ce am nascut....acum 9 ani,dar cu ambitie am reusit sa slabesc. Acum nu mai pot,nu stiu de ce,dar imi lipseste ceva...ambitia, puterea, motivatia,nici eu nu mai stiu. Sotul meu ma incurajeaza imi spune ca nu trebuie sa fie dorinta mai puternica decat vointa, dar asta nu ma opreste sa infulec ca disperata. Nu mancara este problema mea majora, ci dulciurile, nu ma pot abtine, imi spun ca o sa mananc doar o bucatica de ciocolata, dar sfarsesc prin a manca tot pachetul.Toate hainele plesnesc pe mine si toate kg le simt din ce in ce mai greu.
Toate au inceput de cand am luat anticonceptionalele,trebuia sa rumeg ceva, simteam nevoia sa mananc, chiar daca nu imi era foame si iata unde am ajuns.Sport nu prea fac,parte ca obosesc repede ,nu am antrenament si suflu ca un ogar,parte ca serviciul meu este destul de solicitant (9 ore de stat numai in picioare).
Dar vreau sa ma schimb....e si asta un inceput,nu?
Bine ai venit
Daca nu te poti abtine de la dulce,atunci evita sa-l ai in fata.
Incearca sa faci mult sport. Te v-a ajuta mult... Ce sport practici?
Tii vre-o dieta anume?
Incearca Monti sau South Beach sunt niste diete foarte bune si nu iti elimina multe mancaruri...
La Monti ai voie si dulce,dar nu din faina alba si zahar ci din faina integrala/tarate si fructoza.
Ai sa vezi ca datorita slabutelor o sa-ti vina ambitia...
Mult noroc!!!
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]