View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 19 iun 2010, 16:02:18
LicuriciColorat's Avatar
LicuriciColorat LicuriciColorat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Cum sa ramanem "slabute" si in vacanta...:D

Si eu pana anul trecut avea o mare problema,eu si mami defapt,ne intorceam de la mare cu 2-3kg pe noi,asa ca anul trecut am cautat solutia salvatoare si am reusit,am ajuns dupa 11 zile de stat la mare cu tot atatea kg inapoi,chiar daca am mancat aproape zilnic carfoti prajiti(facuti de mama) si in vreo 3 seri pizza pe la 11 noaptea si in fiecare zi prajitura,si nu exagerez mama si-a luat cam in 8 zile din 11 gogosi cu ciocolata(si eu mancam cam 2)
Solutia:
-din 11 zile cam 8 am alergat dimineata,ne trezeam pe la 7,si alergam cam 30min si tot cam atata mers(ce bine mi-a prins,nu ma simteam grea,nu tu ingrasat,tot asa sa mergi la mare)
-in apa sarituri,meream cu tati la valuri mari si saream cat ma tineu picioarele ca deh,nu stiu sa inot apa pana la gat,deci sarituri cam 1h,de ieseam rupta de acolo
-ma chinuiam sa innot am resusit in ultima zi cam 1 min... am plutit in apa singurica fara sa ma tina mama de maini
-mergeam de 2 ori la plaja,gazda fiind mai departe(adica mergeam prin statiune cam 20min)deci de 4 ori x 20min,adica multa miscare
-seara ne plimbam cam 2h,asta in fiecare seara
-am inlocuit cola(in alti ani beam numai cola) cu apa plata,suc rareori,sau daca imi era pofta luam de la mami lipton-green tea
-am mancat mult pepene si fructe
-am baut zilnic activia la MD(si mancam + un foietaj+o banana/fruct),la pranz mancam o portie de papica,nici prea mare nici prea mica cu multa salata,iar la cina ma ridicam de la masa cu foame(adica nu mancam pana nu mai puteam)sau cina insemna pepene si fructe.
-in zilele cand am fost la pizza cina a insemnat un fruct

acum stiu,daca merg la mare cum sa fac,cand m-am intors acasa si am vazut ca nici macar 500 gr nu am luat fericire pe capu meu
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828
Răspuns cu citat