View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 24 iun 2010, 10:41:29
strawberry's Avatar
strawberry strawberry este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 173cm, 78kg
Mesaje: 129
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Ras_cristalin-"… dragostea mi-a dat linistea interioara ca sa incep "renovarea" exteriorului"

nu stiu de ce m-am apucat sa citesc sectiunea asta. cateva din titluri mi-au atras atentia si nu am putut opri curiozitatea, asa ca am vrut si eu sa vad ce se povesteste pe aici si ma bucur ca am citit cateva
cand gandesc pozitiv (dispar sau sunt indepartate gandurile negre care-mi tulbura mintea si ma fac sa vorbesc sau sa gandesc cum nu trebuie ), am si eu dorinta asta ciudata de a descoperi tot ce-i frumos, dar si tot ce-i urat (pentru ca uratul poate sa fie frumos, pe interior, evident).
ah, dragostea asta am precizat si eu la jurnalul meu, cand m-am prezentat, ca si dragostea a avut rostul ei in decizia mea de a slabi si de a incepe un stil de viata sanatos. si nu sunt singura
ce face dragostea din om
si eu am aflat intamplator de comunitatea "slabutelor". cautam ceva pe internet si am dat de site. si ma bucur, pentru ca am ocazia sa cunosc cat mai multe persoane ambitioase, mai mari sau mici la varsta, dar nu cred ca asta conteaza.
mi-au placut sfaturile de alimentatie pe care le-ai enumerat. foarte adevarat si-ti dau dreptate
chiar asa este, dar din pacate, nu toata lumea constientizeaza lucrul asta
buna si ideea cu tentatia si pedeapsa asa ar trebui sa faca toate slabutele care nu se pot abtine de la tentatii
eu nu prea fac sport. doar merg pe jos cand am timp si ma apuca sau fac abdomene seara dar stiu ca trebuie sa fac mai mult. am zis ca incerc alergatul, macar o data pe saptamana, dar tot as vrea sa mai fac ceva. un stepper mi-a prinde bine are matusa mea unul acasa. ar trebui sa incerc. 20 de minute nu strica tot o data pe saptamana sau de fiecare data cand ma duc la ea.
si mie-mi place sa iubesc

asa, si acum si urarea mea, desi nu cred ca e tarziu
felicitari pentru ambitie si reusita, in primul rand! si Casa de Piatra (in caz de te-ai maritat deja )
multa sanatate si ma bucur sincer pentru drumul corect pe care ti l-ai ales!
strawberry, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2375 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1858 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat