View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 28 iun 2010, 16:11:48
kore's Avatar
kore kore este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Odense, Danemarca
Vârsta: 35
Date: 170cm, 71.3kg
Mesaje: 489
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Slabutele din Scandinavia, mana sus!

Citat:
Anterior postat de deadcountess Vezi mesajul
Bravo si bine ai venit in club

Tu cum ai evoluat de cand esti in nord? Te-ai ingrasat, ai slabit?
poi....inainte sa ajung in Dk am tot auzit ca majoritatea persoanelor se ingrasa dar nu am prea bagat in seama tot ce se zicea in jurul meu...dar incet incet am pus pe mine 20 kg intr-un an jumate...deci da...lumea se ingrasa in tarile nordice
Pe langa faptul ca legumele si fructele sunt scumpe si cele pe care le gasesc la preturi acceptabile sunt tratate de nu poti sa le mananci....danezii mananca foarte gras. Aici gasesc cu greu branza degresata pt ca ei au numai cascaval cu 45+% grasime si alte minuni de genu`.
Si pe langa faptul ca e scumpa si grasa, mancarea mai e si rea la gust
aaaa si inca un lucru care inflenteaza foarte mult procesul de slabire: PLOAIA....deci cand imi e lumea mai draga si ma pregatesc sa ies afara la o plimbare ori sa alerg putin...fix atunci incepe sa ploua...am inceput sa cred ca cineva o face intentionat
__________________
Jurnalul meu: Vreau si pot !
kore, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 692 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat