View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 05 iul 2010, 11:56:25
marian22's Avatar
marian22 marian22 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuţ în trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iul 2010
Locaţie: cluj napoca, Romania
Vârsta: 35
Date: 172cm, 115kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Unhappy Re: Am nevoie de ajutor moral

sarutmana la toata lumea....va rog daca se poate cu niste indicatii...am 22 de ani,115 kg,1,75 m.am facut sport de performanta aproape 5 ani,am avut un accident la spate care mi-a interzis sa mai practic sportul in continuare.acum studiez si muncesc 8ore la servici.in timpul cand faceam sport nu eram slab,aveam vreo 85-90 de kg,dar dupa ce m-am lasat pur si simplu m-am ingrasat.as vrea daca cineva doreste sa ma ajute si sa imi explice cum as putea scapa de vreo 10-20 de kg...sau chiar mai mult...imi doresc extrem de mult,dar pur si simplu nu stiu cum.m-am abtinut cat am putut,dar simteam ca ma ingras si dupa un pahar de apa...8 ore sunt in miscare tot timpul la locul de munca,deci nu pot spune ca nu fac miscare,plus stresul mare de acolo.daca cineva doreste sa ma ajute cu niste explicatii sau diete,sau cu orice altceva va rog din suflet ajutati-ma....nici nu as vrea sa iau medicamente sau stiu eu ce nebunii lumesti care sa imi afecteze altceva din corpul uman.cu mare recunostinta pentru toti care ma pot ajuta.
marian22, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2468 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1951 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 05 iul 2010 at 11:58:36. Motiv: S-au scos datele personale. Interzis de regulament.
Răspuns cu citat