View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 01 apr 2009, 11:57:30
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de teodora Vezi mesajul
Salutare slabuto!
Sincer ma bate gandul sa incerc si eu acesta dieta, in ultima vreme nu mai sunt multumita de rezultatele mele cu Monti-ul ( cred ca m-am plictisit si ma abat de la reguli)dar am o nelamurire- " Unde sunt lactatele? Doar branza de vaci?" Eu sincer nu pot fara lapte si iaurt( degresate bineinteles). Si cred ca ar trebui incluse gustarile de ora la 11 si 16,dar regulile dietei sunt clare -fara abateri.Sau gresesc?


Buna Teodora!
Si eu ma tot gandeam sa iti spun ca organismul tau cred ca s-a obisnuit prea mult cu Montignac si ar trebui sa faci o mica schimbare.
Referitor la Scarsdale, Eu primele 2 saptamani am tinut aceasta dieta asa cum este mentionat aici, dar dupa mi-am schimbat acest regim un pic. Am bagat la 10-11 o gustare (un fruct) si la 16 iar o gustare. Iar la cina mancam lactate, branza de vaci, chefir, iaurturi degresate, niste branza slaba in salata, etc.

De fapt aceasta dieta asa si este recomandata sa fie tinuta 2 saptamani si dupa intri in perioada de mentinere. Uite aici, este Mentinerea cum se face, practic iti creezi propriul meniu.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat