View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 23 iul 2010, 00:23:22
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Parcuri in judetul Alba

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


M-ai "imbolnavit" cu descrierea ta In sensul bun
Eu am fost in anul 2004, cu ocazia Olimpiadei Nationale de arte vizuale
Deci, la noi "traseul" era mai mult in zona cetatii, tot ce tine de muzee, cetate, catedrala, porti.... Poate chiar ne-am vazut, eram toata ziua acolo la desenat

Am fost cazati la Liceul Militar care era foarte aproape de cetate.

Tu stai in blocurile din fata Catedralei?

Am coborat in santuri, unde m-a prins o ploaie torentiala si abia am ajuns la adapost, am lunecat si pe pamant mari peripetii dar tare frumos a fost, am si poze si un catalog cu orasul, primit de la Primarie Mi-am luat si vederi ca amintire.

M-a impresionat foarte mult acest oras si o sa revin cu cea mai mare placere, mai ales ca acum se fac si schimbari multe

Si cetatea este un fel de "parc"
Un parc istoric
eu stau la 300 m-400m (aprox) de Liceul Militar in zona numita ,,piata cetate,, ;cum iesi din curtea liceului in stanga mergi putin si este piata din cetate(piata de zarzavaturi,lactate etc)intr-un bloc cunoscut sub denumirea ''blocul cu porumbelul''(nu cred ca ai auzit) doar ca porumbelul a fost acoperit de constructia unui hotel (la etaj) si supermaket la parter!
in orice caz cand lucrarile care se executa acum in santurile cetatii vor fi incheiate ,ar fi pacat sa nu revii in ALBA IULIA mai ales ca esti pasionata de arta ,peisaje ,istorie .
te voi tine la curent!
te pup si iti urez noapte buna!!(mi-i se inchid ochii si dimineata bebe da desteptareape la 7.00 asa ca merg la nani)
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat