Subiect: Jurnal polyana
View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 04 aug 2010, 11:00:09
polyana's Avatar
polyana polyana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mai 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: hipo
Date: 153cm, 77.9kg
Mesaje: 1.703
Aprecieri acordate: 507
Am fost apreciat(a) de 132 ori in 87 mesaje
Implicit Re: Jurnal polyana

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


Bun venit printre noi Polyana

Multumim pentru introducerea detaliata.

Cum ai spus si tu, foarte important este stilul de viata, atat in timpul dietei, cat si dupa.

Cam care este meniul tau in prezent?
Pentru combinarea corecta a alimentelor poti citi acest articol: Combinare alimente - Slabute.ro

Mergi pe o hipocalorica sau doar incerci sa mananci echilibrat, fara a tine cont de calorii?


Chiar daca nu aveai probleme cu colonul, este bine sa ai un regim alimentar bogat in fibre.

Cand ai fost diagnosticata cu aceste probleme, doctorul nu ti-a zis ce activitati fizice poti face? Daca dansezi sau faci aerobic nu ridici greutati, sau nu ai voie sa faci efort de nici un fel?
multumesc pentru primire slabuta, referitor la dieta, numar si caloriile si, mananc f multe legume si fructe.am si tranzitul f prost, ma constip aproape de orice(mai ales de cand sunt sub tratament), drept pt care sunt nevoita sa mananc fructe si seara tarziu.
meniul de regula il salvez si se gaseste acolo, numai ca nu se prea potriveste cu ora la care mananc si nici nu ramane batut in cuie asa cum mi-l programez de la prima ora. de exp: fructele sau legumele pe care le programez la gustari, de multe ori le mananc la pranz sau cina, sau, daca inlocuiesc un aliment cu altul si are aceleasi calorii, nu mai schimb in meniu(desi proteinele, grasimile, etc.. nu sunt aceleasi)

referitor la sport mi-a recomandat doar gimnastica, eu am mai intins coarda si am mai facut si cumparaturi, si mers mult pe jos, stat in picioare, am facut si tae-bo.

vazand ca ai o experienta destul de vasta nu ma indoiesc de ajutorul si sfatul tau si chiar alte slabute sunt binevenite cu sfaturi.
pupici.

ps: inca nu sunt familiarizata cu site-ul si s-ar putea sa nu stiu sa postez cum trebuie, imi cer scuzele de rigoare si astept sfaturi si in privinta asta.
__________________

Jurnal Polyana
polyana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1065 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 291 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]