View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 06 aug 2010, 20:37:34
AceSS's Avatar
AceSS AceSS este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Dieta Beverly Hills
Date: 163cm, 113.9kg
Mesaje: 432
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc! Nu mai pot! Ajutor!

Citat:
Anterior postat de Adella Vezi mesajul
Buna ,si bine ai venit printre noi!!
Ma bucur ca ni te-ai alaturat ..cu siguranta vei primi sfaturi utile de la slabute
Suntem aici ca se ne sustinem
Acum in urma celor citite pot spune ca organismul tau s-a obisnuit cu astfel de forme de atac pentru anumite perioada si nu se mai lasa pacalit ...sub nici o forma nu trebuie sa nu mananci ..dimpotriva ...mananca 1500 kcal ..mancare sanatoasa(fructe,legume,lactate,carne,nuci,migdale ,seminte nesarate,ulei de masline cel mult o lingura pe zi pentru gatit,cereale fara zahar etc)si fa macar 30 min de sport ..incearca tae-bo-ul ..hip hop abs,zumba..intra pe subiectele de sport si exploreaza...obligatoriu trebuie sa ai 3 mese si 2 gustari,intre mesele principale trebuie sa treaca 4-5 ore ..iar gustarile se pot la la 2 ore fata de masa principala.
Mancarea este "prietena noastra" daca stii sa o folosesti pentru a-ti face bine ...percep-o ca pe ceva necesar organismului si ce aoprt aduce aceasta ..vitamine,proteine,minerale
Deasemenea apa e foarte importanta intr-o dieta ..la greutatea ta ar trebui sa bei cel putin 3 l de apa/zi.
Nu te da batuta..mergi inainte
Succes
multumesc pt ca mi-ai raspuns si pt ajutor!!! Fac sport aproape in fiecare zi cam 40 de min din programul Skinny Bitch- ti-l recomand si tie ii chiar tare.

Cu apa am ceva probleme- orice fac nu pot sa beau mai mult de un litru- nu pot sa inghit apa, oricum beau numai apa. Dar foarte greu si foarte rar ajung la 1,5 litri la 3L nu stiu daca voi putea ajunge vreodata