View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 08 oct 2010, 18:22:22
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Gasca slabutelor care tin Dieta cu incarcatura glicemica

Citat:
Anterior postat de vedrana Vezi mesajul
Nu,
trebuie sa traduc dieta, ce mi-a dat zilnic sa mananc. Ti-am zis mi-a dat de 1500 cal/zi. Trebuie sa mananc 3 mese si 2 gustari.Dieta este ceva normal...nu este ceva necunoscut, adica mancare putina..carnita gratar la pranz cu salate, iaurt, ceva fructe , dar m-am gandit ca poate vrea vreo slabuta sa se uite peste ea. Nutritionista mi-a zis sa tin dieta 1 luna, apoi sa merg la ea la consultatie. Tot ea imi vb despre testul de intoleranta la alimente, se face pt. 90 de alimente. Am observat ca este la moda acum acest test. Este cei drept f, costisitor, dar cand am vb cu dr. despre faptul ca eu cand beau lapte ma balonez si imi vine greata si tot timpul beau metoclopramid, ea mi-a zis ca s-ar putea sa am intoleranta la lactoza, si am inceput sa beau lapte de orez, ca de soia nu am voie ca am probleme cu glanda. SI cel de orez sau cel de capra imi fac bine, nu am nici un simptom neplacut.
Aha, ok.
Da, ar fi interesant sa o postezi.

Eu ma balonez daca pap cereale cu lapte, asa ca evit combinatia aceasta
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat