View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 12 oct 2010, 17:09:54
ras_cristalin's Avatar
ras_cristalin ras_cristalin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: Dieta pentru cei cu venituri modeste

Citat:
Anterior postat de minodorafaje Vezi mesajul
Buna,
sunt noua si nu pre stiu inca pe unde sa caut ajutor.Dar mai bine va spun durerea mea si anume am doi copii superbi dar dupa a doua sarcina am ramas cu 30 kg in plus si pe langa asta m-am ales si cu cea mai urata forma de celulita. Am 32 de ani si ma consider tanara asa ca am nevoie de ajutor sa redevin ceea ce am fost.dar mai am o problema veniturile nu imi permit sa fac o dieta sofisticata si costisitoare, asa ca rog pe oricine a fost sau este in situatie similara sa imi de-a niste sfaturi ajutatoare pana nu ma apuca depresia.Nu mai alaptez bebelica are aproape 5 luni . Va multumesc minodora
Buna Minodora
Intr-adevar, au zis bine fetele mai sus, o dieta nu-i musai sa fie cu alimente scumpa, ci facuta cu cap. Spre exemplu, te uiti la South Beach : ai voie carne (cat de des iti permiti), iaurturi, branzeturi, lapte, oua, legume (alegi din lista pe cele mai convenabile ca pret). Nu rabzi foame si slabesti.
Cat despre sportul facut cand ai 2 copii mici, nu-i chiar usor, dar nici imposibil. Incearca sa il faci fie cand dorm copiii, sau implica-i in distractie
Bine ai venit la noi
__________________
Răspuns cu citat