View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 28 oct 2010, 18:17:07
Alina82's Avatar
Alina82 Alina82 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 41
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit re: 1... 2... 3... Start! Incepe maratonul spre frumusete! Jurnal micutza1

Citat:
Anterior postat de micutza1 Vezi mesajul
Va multumesc fetelor pentru posturi : sincer nu am rabdare sa slabesc incet incet ...
felul in care mananc la ora actuala este cu mult mai sanatos si sincer ma simt foarte bine : inainte mancam tot ce era daunator nesanatos si ingrasa : acum mananc foarte sanatos consider . Intradevar regimul care mi la-m facut este strict - insa ma simt bine . Aveti dreptate cu ce spuneti in a slabi sanatos - insa de asemenea consider ca e vorba de fiecare organism cat suporta si ce cere : de exemplu : Nicoleta Luciu prin cura ei - cred k am citito cu toate - total nesanatosa - insa nu a omorato - nici nu ia daunat - din ce se poate vedea .. deci organismul ei a suportat .. nu stiu .. o sa continui acest program creat de activitati si regim si o sa vedem .Daca vad ca dauneaza cu timpul bineinteles o sa incetez.. cu toate vrem sa fim frumoase dar si sanatose !
kisses
Buna Micutzo!!!
In primul rand Nicoleta Luciu a fost intotdeauna slaba si poate k nu a fost dieta atat de stricta pe cat a spus ea...si sora mea a slabit dupa nastere mult si repede fara nici o dieta chiar pt k ea a avut mereu in jur de 50kg....in al 2 a rand creierasul tau e invatat sa ai multe kg dak vei ajunge rapid la putine kg el se va lupta dupa sa revina la forma initiala...celebrul efect yo-yo...deci gandeste-te bn dak poti manca asa toata viata fara sa ajungi in spital pt k altfel cm te vei apuca sa mananci vei pune la loc intr-un ritm ametitor...si in al 3 a rand asa cum ai avut rabdare sa te ingrasi....cauta rabdarea si pt a slabi....nimeni nu iti spune k trebuie sa slabesti 20kg in 2 ani...dar cred k 4-5 luni ar fi un termen mult mai realist si deloc lung...noi nu te putem decat sfatui decizia iti apartine...dar ceea ce faci tu se cheama infometare si da foarte usor in anorexie care e o boala si ink una foarte grava....asa k eu zic sa te mai gandesti
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......