View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 29 oct 2010, 19:21:16
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Adio medicina naturista: UE va interzice medicamentele pe baza de plante

In spatele acestor actiuni este Codex Alimentarius, organizatie care stabileste norme in alimentatie, medicatie...

Inca din anul trecut se stia de aceasta "miscare" prin anuntarea inchiderii plafarurilor si interzicerii comercializarii plantelor naturiste, plus anumite vitamine de origine "dubioasa" din punct de vedere Codex bineinteles.

Norma nu se opreste doar la naturiste, merge pana la controlul "semintei" pe care ti-o sadesti in gradina, si cum in America toate patentele de seminte&co le detine o corporatie mare, numita Monsanto, va dati seama cine este beneficiarul final.

Asta este abia inceputul, am vrut UE, ni-au dat UE.
Romania este singura tara din UE in care a fost aprobata testarea substantei initium.
Initium si Codex Alimentarius - Slabute.ro

Apoi mai vezi painea Titan, pe a carei eticheta scrie ca: Corespunde cu normele Codex Alimentarius.
Care sunt acele norme vedeti si voi.

Am vrut progres, ne-au dat progres.
Uneori as vrea sa ne intoarcem inapoi si sa mancam asa cum se hraneste omul de la tara.

Mie nu mi se pare asta o evolutie... este parerea mea proprie.

Suna mai degraba a globalizare in care o singura corporatie controleaza productia alimentara, alta - productia farmaceutica si tot asa...
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat