View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 08 nov 2010, 21:46:37
riky's Avatar
riky riky este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Rina personalizata
Date: 164cm, 55.4kg
Mesaje: 4.113
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Cantaretul/formatia preferata

Hmmm, am mai multe formatii/cantareti prferate: Def Leppard, Scorpions, Enigma, Switchfoot, Simple Plan, Michael Jackson, and the king Elvis, Alphaville in principiu ei sutn capul de lista ...dar ma dau in vand cam dupa toata muzica anilor `50 pana in `90...de aici se rupe firul, nu ascult prea multa muzica moderna, decat la party sau in alte circumstante dansabile
Dar sa nu uit de muzica clasica, si in special Chopin....si mor dupa jazz...deci sa enumar si aici my favourites: Nat king Cole , Natalie COle, Louis Amstrong, Ella Fitzgerlad, Arturo Sandoval, Marilyn Monroe, numele grele ale muzicii black si sa nu uit sa mentionez si muzica swing : glen miller, Jive bunny, Swing city glands ... SI din muzica jazz noua, in special sax music, Kenny G si Candy Dulfer, Diana Krall ( ador timbrul ei vocal e pur si simplu superb, si are niste melodii chiar deosebite)....Daca ar fi dupa mine cred ca as ocupa prea mult spatiu sa va enumar numele tuturor artistilor care ma relaxeaza...Tata a a vut inspiratia cand eram mica sa ma adoarma pe muzica si ma punea cu piciorusele pe difuzoarele de la casetofon sau pik-up si asa adormeam....M-am nascut pe ritmuri de muzica, si deci , singurul lucru fara de care nu as putea trai e muzica...orice sa-mi luati numai mp3-ul nu
riky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1216 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 959 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat