View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 23 apr 2009, 23:00:53
Luna's Avatar
Luna Luna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 167cm, 88.8kg
Mesaje: 2.211
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Post

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Da, faza cu incruntarea o stiu... Ma pocnesc singura cand stau incruntata. Si repede dau fuga la oglinda sa vad daca nu mi-am aparut un rid. La mine fruntea e mai ridata, am 3 santuri, nu adanci, dar eu le vad, in rest, la ochi am foarte mici.

Nu mi-am facut niciodata masca cu miere. Chiar ai rezultate?! Incerc si eu. Conteaza si mierea, adica de tei, poliflora, etc? Sau nu are importanta?
Nu conteaza atat de mult. Mierea e hranitoare si lasa un ten atat de placut la atingere
Apoi, pentru ten mixt (merge si la gras), eu folosesc:

1/4 cubulet drojdie de bere
3-5 picaturi de lamaie
1/2 lingurita de lapte.

Amestecat pana se obtine o pasta, o aplic pe tenul curat si las pana se usuca. Ar fi bine sa nu fie in prezenta sotului/prietenului, mirosul e destul de neplacut datorita drojdiei de bere, insa rezultatul e spectaculos. Se inlatura cu apa calduta.
Tenul ramane cca jumatate de ora putin aprins, dar apoi isi revine.
Imediat dupa aplicare, fata e atat de curata si luminoasa.
Am avut placerea ca o colega de serviciu sa ma intrebe surprinsa cu ce crema m-am dat (era a doua zi deja).
Luna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2446 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1929 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]