Subiect: Jurnal ellamina
View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 05 ian 2011, 10:34:59
ellamina's Avatar
ellamina ellamina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 04 ian 2011
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 36
Date: 171cm, 60.1kg
Mesaje: 17
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal ellamina

M-am cantarit de dimineata si am realizat ca de fapt am 60,7 kg...deci de sarbatori am luat aprox 1 kg....Deci trebuie sa ma apuc serios de treaba....
La mine problema este ca am un corp in forma de para....am sanii mici, burta nu pot spune ca am (am si eu ceva grasime pe acolo dar nu exagerat), in schimb problema o reprezinta soldurile si picioarele care sunt groase
Si evident acolo unde am nevoie acolo dau cel mai greu jos...De exemplu atunci cand am reusit sa ajung la 55kg slabisem enorm la fata si mai ca ramasesem fara sani....iar soldurile si picioarele tot mari mi se pareau....
As vrea sa ma si masor, insa la sold nu stiu exact cum sa fac....am aripioare si de aceea cea mai lata parte a soldurilor (si a pulpei) este undeva in partea de jos a fundului.....iar partea cea mai bombata a fundului este undeva mai sus....deasupra acelor aripioare....asadar...eu unde ma masor? unde am aripioare si fundul mai mic...sau unde e fundul bombat dar nu am aripioare? Greu cu grasimea asta...

Ce exercitii m-ar ajuta sa slabesc mai mult din partea de jos a corpului?
ellamina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1598 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1081 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]