Subiect: Jurnal Criss
View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 28 ian 2011, 23:21:56
Cassy's Avatar
Cassy Cassy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 iul 2010
Locaţie: bv, Romania
Vârsta: 27
Date: 162cm, 70.6kg
Mesaje: 1.721
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Criss

Citat:
Anterior postat de Cristina5991 Vezi mesajul
pai de sport nu am timp din pacate chiar deloc si imi lipseste foarte mult si aerobicul...

intr-o zi meniul meu depinde de starea mea...dar si daca sunt in timpul unei diete sau nu asa ca voi da doua exemple in functie de fiecare caz.
DIETA :
Mic dejun : o felie de paine prajita cu o cana cu ceai neindulcit si un pahar de suc de fructe
Gustare un covrig
Pranz:o supa sau o bucatica de peste cu legume
Cina : un mar/portocala si o cana cu ceai neindulcit
INAFARA DIETEI
Mic dejun : 2 felii panepraj cu unt si salam (sau alt tip de mezeluri ) + 1 cana ceai cu miere...
Gustare : o pg de foietaje de la patiserie
Pranz : pui la cuptor / porc /etc (depinde ce face mami )
Cina :mananc cu parintii...( mamaliguta cu branza si smantana , sau tot carne ..etc ).

Ceea ce nu e deloc bine si sunt constienta este ca nu pot sa tin un fel de regim permanent ...
Si in acest moment sunt in PANA DE AMBITIE...chiar nu stiu de unde sa o iau
AJUTOOOR!
Buna Cristina !
In primul rand, covirgi si toate fainoasele NU au ce cauta intr-o dieta.
In al doilea rand, micul dejun ar trebui sa fie muult mai bogat de ex iaurt +cereale sau lapte cu cereale sau 2 oua fierte cu o salata etc.
La gustari poti manca un pumn de arahide/migdale/nuci sau un fruct..un iaurt, o cana de lapte..
Pranzul e ok, dar sa nu fie carnea prajita sau imbibata in ulei
Cina , trebuie de asemenea sa fie destul de bogata. Fructele NU se mananca seara..pentru ca au zaharuri..si in plus seara nu mai ai nevoie de energie .Seara poti manca o ciorbica/supa .. o salata cu ton/pui depinde de preferinte. Nu uita, trebuie sa ai 3 mese principale si 2 gustari. Ia-o incetul cu incetul.. sa nu te astepti la rezultate minune cum s-a intamplat in trecut..pentru ca cu cat slabesti mai greu..cu atat te mentii mai bine.
Fa sport.. orice sport. De la mers pe jos..patinat, sarit coarda,shopping..pana la tae-bo, basket,inot,aerobic. Nu cred ca nu iti poti gasi cate 30 min libere de trei ori pe saptamana pentru sport
Uite..eu de exemplu ma ambitionez cand vad colegele mele slabute.. si ma motiveaza mult gandul ca voi putea la vara sa port niste pantaloni scurti si o bluza mulata.. si ca nu o sa mai am picioarele ca niste butuci. Sau uite, iti poti cumpara o pereche de blugi cu 2 numere mai mici si te gandesti ca POTI sa ajungi sa ii porti.
Muuult succes !
__________________
Jurnal Cassy--->http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...assy-4746.html

__________________________________________

Mancarea-i un minut pe buze si o viata pe solduri !
Cassy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2208 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1691 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1692 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Cassy; 28 ian 2011 at 23:25:27.