View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 28 apr 2009, 18:33:20
doru's Avatar
doru doru este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mar 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Visez la stil de viata 100% sanatos :)
Date: 180cm, 76.2kg
Mesaje: 48
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal "Doru" - Cum ma ingras sanatos

Citat:
Anterior postat de Shorty Vezi mesajul
Felicitari de casa noua si succes in ceea ce ti-ai propus.

Chiar acuma ii "scoteam ochii" iubitului meu..uite un barbat care face ce trebuie ca sa mai puna niste kilograme...tu stai foarte bine la numar de kilograme fata de el dar esti si un pic mai inalt...

Din ce am citit eu ..pentru ca am cautat si eu pentru al meu dar nu am nici o sansa sa il ingras...e important sa afli cam cate calorii consumi zilnic in mod normal si sa cresti aportul cu vreo 1000 de calorii impartite pe fiecare 3 mese..nici nu mai explic ca trebuie sa ai 3 mese pe zi la ore fixe...chiar ati vazut ca baietii se intorceau barbati adevarati din armata ....mese la ore regulate + sport..se pare ca asta e cheia unui om sanatos

Succes..chiar sunt curioasa ce alimentatie vei avea...
Mersi mult Shorty pentru primire si urari ! La un moment dat credeam ca numai eu sunt cu problema asta 'mai pe invers' , dar se pare ca e mai normal decat imi inchipuiam ... este foarte interesanta comparatia ta cu armata si cu un regim organizat si pus la punct din punct de vedere timp si control alimentar ... ca un rezumat ideea ta suna: un corp ordonat intr-o minte ordonata ! Trebuie sa ma apuc sa fac ordine in haosul meu alimentar , lucru care probabil o sa aiba repercursiuni si asupra vietii mele private.

P.S. Super tari iconitele de pe forum ... ma distrez foarte mult cu ele.
doru, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1848 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat