View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 29 nov 2009, 19:42:18
mayadyz's Avatar
mayadyz mayadyz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 oct 2009
Locaţie: Targoviste, Romania
Vârsta: 41
Date: 165cm, 100kg
Mesaje: 827
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: O viata noua fara binge eating

Oho, si eu sunt moarta dupa mersul pe jos! Asa imi place, mai ales dupa 8ore de stat la birou - plus ca eu am un mers cam rapid, mai mult alerg decat merg
Eu mai am probleme cu spatele, cu coloana cateodata, atat incat de abia ma misc, dar cand sunt mai bine fac ceva miscare. Tocmai am scapat de durerea de spate si ma dedau si eu pe pilates si tae-bo, plus abdomenele, genuflexiunele si alte chestiutze de care facem eu inainte (cand nu ma apuca spatele recunosc). Sunt la inceput cu pilates si tae-bo, incerc, mi se pare greut ca deh, ma mai apucasem odata, si mijlocelul meu a zis nu!, asa ca pauza.....Dar reiau, incet incet, incercand sa fac putin mai mult, apoi putin mai mult...si tot asa, vedem, ma descurc eu. Mai am si probleme cu circulatia si cateodata ma extenueaza fizic, dar sunt optimista, si asta ma ajuta. Am observat ca eu personal, cu cat sunt mai optimista, cu atat ma simt mai bine, si parca toate merg de minune.
E adevarat ca sportul te modeleaza altfel, plus ca arzi calorii mai repede, si dupa ce te obisnuiesti cu el, iti da o stare de bine. Incepi de la lucrui usoare, introdu neste exercitii, cauta link-uri pt tae-bo sau pilates, sau aerobic, orice ti-ar place, si de ce nu, si distreaza-te facand miscare, pe mine ma antreneaza muzica, imi place sa fac miscare cu muzica dansabila parca nu obosesc si ma antreneaza mai mult
__________________
"Love is in the air.........and it makes me fly so high........."
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...apat-1523.html
mayadyz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2293 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1776 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat