View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 16 feb 2011, 08:00:22
VAmedeea's Avatar
VAmedeea VAmedeea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul
Fetelor va rog sa ma scuzati eu de pe 14 seara sint internata la spital cu fetita, acum am venit sa ii iau schimburi, adio cu Monti acuma , ma iertati, va pup.
Cris, stai linistita, fa ce ai de facut. De are cea mica?
Imi pare rau ca s-a ajuns in situatia asta.
Insanatosire grabnica!
Citat:
Anterior postat de Alesiana Vezi mesajul
Ciao, fetele!! Stiti voi vb aceea? Cei din urma sunt cei dintai.....ei, sunt eu in urma cu scrisul in gasca ( cu cititul ma straduiesc sa nu fiu) dar sunt a II a care intra in noua casuta. La cat mai multe casute, la noi nu e criza in gasca....noi achizitionam casa dupa casa...hmm...nu e rau!!
Cristina, multa sanatate fiicei tale!! Numai ganduri bune, pozitive din partea mea!Sanatate maxima !!
Magda, multa sanatate mamei tale!!
Eu duminica m-am cantarit ( tot duminica m-am cantarit in ultimele 3 sapt.)si nimic , nimic nu s-a dus...hmm..asta e ! Mergem mai departe!
Va doresc o zi buna,cu cat mai putin stres!
Ai dreptate Alesiana!
Lasa, o sa se duca si in jos. Bine ca nu urca!

Buna dimineata si de la mine. Azi sunt matinala ca trebuie sa plec sa rezolv cu niste acte. Si aici ploua cu galeata. Tocmai de aceea am si ales ziua asta, ca asa e si al meu acasa (el nu munceste cand ploua) si mergem amandoi, dupa un pic la cumparaturi si acasa. Asta e, face omul si sacrificii daca isi doreste sa plece cu sotul in oras.
Iar eu aduc ceva de folos, ca tot suntem multe:


Va pup!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]