View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 30 nov 2009, 16:55:13
meapasarica's Avatar
meapasarica meapasarica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Vinurile romanesti contin sulfiti

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Sambata am fost la botez si am vazut cat de daunatori pot fi sulfitii din vin...
Am 2 zile in care ma doare ingrozitor stomacul, sigur este de vina bautura, mancarea nu a avut nimic ciudat... si am baut doar vin.

Acum 2 saptamani am baut o berica, si la fel, aceleasi dureri, deci, este clar ca aditivii din bauturile alcolice sunt foarte daunatoare.

Aveti grija de Craciun si Revelion... ca eu nu mai stiu daca voi bea ceva, mi-e cam teama.

Slabuta, nu degeaba exista tendinta intoarcerii la origini, si cand zic asta ma gandesc si la mancare, se simplificam mancarea si sa o mentinem cat mai naturala si ecologica posibil...

anul trecut am avut o eleva de 15 ani care era alergica la tot ce insemna colorant alimentar, aditivi, absolut tot ce nu era natural si firesc in mancare ii cauza reactii pe piele...asa ca era nevoita sa manance numai ce era 100% natural...nici macar fructe nu putea manca, cele de la magazin pentru ca si alea erau tratate cu ce stiu io ce...si pot continua cu lista ...

deci eu inteleg ce ti s-a intamplat tie ...sper sa nu dezvolti si tu ceva intoleranta la chimicalele asta cu care suntem indopati
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat