View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 30 apr 2009, 07:26:30
giovani's Avatar
giovani giovani este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuţ în trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 24 apr 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 61
Date: 174cm, 78kg
Mesaje: 4
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Uite-l si pe 40... :D

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Foarte ciudat, facand atat de mult sport, totusi ai burtica. Parca nu as crede.
Ai incercat sa faci niste sport, fiind infasurat in folie alimentara, sa transpiri mai mult in zona abdominala si daca ai strat adipos sigur va scadea.

shank prakshalana ce este asta? M-am uitat putin pe net, e un fel de yoga, sau e altceva?
Ce regim de detoxifiere vrei sa incerci?

Transpiratia elimina in mare parte apa, foarte putin din stratul adipos. De-aia sauna fac din placere si pentru inima (dupa o sauna la 80 grade intri linistit in apa ca gheata dar e bine s-o faci brusc. asta intareste muschiul miocardic - nu e recomandat celor cu probleme). Am burta pentru ca de la Craciun incoace nu m-am protejat si am mancat la bunatati ca spartu'. Shank prakshalana este o metoda de detoxifiere a intreg tractului digestiv. Sunt anumite miscari care deschid toate sfincterele. Am facut odata acum 7-8 ani si a fost excelent. Acum in schimb as vrea sa incerc terapia de am vazut-o in ultima vreme la Zone Reality (ceva cu SPA for embarasing illness) Asta presupune o saptamana cu sucuri de fructe, legume cu structura bazica si clisme zilnice timp de 7-9 zile. Nu-s interesat sa scap brusc de burta. Dar oricum pana la jumatatea lui iunie trebuie sa scap de cel putin 4 kg, altfel nu ma voi putea catara cu usurinta. Dar cred ca mi-am facut probleme numai pentru ca nu scad sub 74kg, stiu ca pot slabi rapid la 76 dar nu pot sub 74. Conform calculelor de pe aici ar trebui sa am 70, 83kg. Dar ma multumesc si cu 72. Nu urmaresc sa cresc masa musculara(cunosc atleti care arata super la inaltimea mea si au 90-95kg , fara pic de grasime) Numai ca aceasta masa musculara creste fara sa o pot controla: fiecare febra musculara imi arata ca anumite fibre s-au rupt si pentru a se repara mai adauga celule. Detoxifierea o fac pentru restul organismului dar sank prakshalana se face si pentru o normalizare a greutatii numai ca trebuie facut dupa niste reguli...si pentru mine ar dura prea mult.
Nu este setat nivelul de activitate fizica. giovani, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat