View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 19 mar 2011, 21:10:44
ana303maria's Avatar
ana303maria ana303maria este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 19 mar 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Scarsdale
Date: 165cm, 90.3kg
Mesaje: 850
Aprecieri acordate: 13
Am fost apreciat(a) de 41 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Mami de David, viitoare slabuta

Am mers si la inceputul anului 2010, cand aveam 90 kg. Am renuntat in momentul in care mi s-au imflat gleznele rau de tot, nu ma mai puteam misca, ajunsesem sa ma doara tot corpul. AM fost suspecta de trombofilie, apoi trimisa de urgenta la institutul de reumatologie , fiind suspecta de lupus. Am fost nevoita atunci sa-l intarc pe Dave, am urmat un tratament nasol, si pana la urma a fost doar un enterococ luat din Cf2, care pe un fond de oboseala cronica s-a manifestat f grav. Am mai mers la sala sin in oct-noi-dec 2010, dar anul asta am fost f ocupata cu scoala, cu inspectiile pt gradul II, cu copilul. Acum astept sa se incalzeasca si voi mereg sa alerg cu o prietena de-a mea, vreau sa ma inscriu la niste cursuri de dans care se fac la noi la scoala si mers zilnic in parc cu un copil "pepsi" care alearga de la 10 luni! Acum , la un an si 8 luni este ca un copil de 2 ani jumate-3.
ana303maria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2160 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1643 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1386 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]