View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 26 mar 2011, 13:10:37
Nemo's Avatar
Nemo Nemo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţ cunoscătorSlăbuţ cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Le Cannet, Franta
Vârsta: 55
Dieta: Dukan
Date: 179cm, 87kg
Mesaje: 3.894
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 298 ori in 161 mesaje
Implicit Re: Relatia sot-sotie dupa venirea pe lume a unui copil

Buna,Alina

Era o intrebare la radio Erevan:
"Sotia mea a nascut, cand isi va reveni?
R: Cand va fi copilul la facultate."

Acum, sincer vorbind, eu imi dau cu parerea de pe partea cealalta a baricadei.
Decat sa lasi situatia sa degenereze si sa se ajunga la lucruri pe care toata lumea le regreta cand e deja prea tarziu, e mai bine sa faceti ceva.
Cel mai eficient e ceea ce spunea Sand si Deadcountess, cand masina mea nu mai merge, de obicei o duc la mecanic.
Iar daca considerati ca va descurcati si prin puteri proprii, uite cateva titluri care sigur ajuta:
John Gray - "Barbatii sunt de pe Marte, femeile de pe Venus", asta e baza, si tot de acelasi autor - "Marte si Venus se ciocnesc", "Marte si Venus o iau de la inceput", plus ca mai are si altele.
Iar ca latura mai distractiva, Allan si Barbara Peasse - "De ce barbatii se uita la meci si femeile se uita in oglinda"

Sper ca nu te-a deranjat interventia mea, spor la citit si sa aveti o relatie fericita, o meritati si voi si copilul vostru.

PS. Daca ti-au placut cartile, nu-l bate si pe sot la cap sa le citeasca neaparat, toata genetica si educatia lui masculina se vor revolta daca simte ca incearca altcineva sa-i rezolve problemele, lasa-le doar la indemana...toaleta ar fi o locatie buna.
Nemo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat