View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 26 mar 2011, 22:57:06
Roxii's Avatar
Roxii Roxii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Sfaturi pentru proaspata mamica

Citat:
Anterior postat de Gaby ioanta Vezi mesajul
Buna fetelor va multumesc pentru raspunsuri am o minunata fetita in general mai ales de cand am copil mananc cam cum apu dar in general dimineata (uneori fin si la ora 1 dupa masa)mananc cereale cu lapte iar dupa masa mai iau cate cv rapid ,intre mai mananc cate un iaurt fructe dar am o problema si cu dulciurile pe care incerc sa le las iar seara manac ce pregatesc pt sotu meu si in general e mancare care ingrasa sau mai bn spus mancare traditionala romanesca primul pas pe care am inceput sa il fac e sa incerc sa nu mai mananc dupa ora 6
Sa`ti traiasca mititicaPai,tu papi foarte putin si trebuie sa te gandesti ca nici ei nu ii faci bine,pentru ca din laptele tau vor lipsi multe vitamine,minerale,etc.Micul Dejun incearca sa`l iei la maxim 1 ora de cand te`ai trezit.Cerealele sa fie musli,fara zahar si pe langa ele mai papa si un ou fiert,o bucatica de branzica sau niste sunca slaba.La pranz papa salata cu piept de pui/sunca/branza sau mancare facuta in casa cu putin ulei,iar seara papa o ciorba,o supa sau o salata cu putina carnitza.Poti manca ce papa si sotzul tau atata timp cat ai grija cum gatesti,adica fara prea mult ulei si de preferat sa fie de masline,fara prea multi cartofi,orez sau paste.
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat