View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 29 mar 2011, 21:00:55
LicuriciColorat's Avatar
LicuriciColorat LicuriciColorat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Ziarul slabutelor informate ( dieta, alimentatie, sport si nu numai)

Foarte interesant subiectu
Am sa incept cu un mini-articol despre increderea in sine,lucrurile pe care eu le consider esentiale pt o femeie cand vorbim despre increderea in propria persoana:
Recunoaste-ti calitatile – afla ce te face o persoana extraordinara!
-fa'ti o lista cu calitatile tale,cu lucrurile care te multumesc,citeste'o ori de cate ori ai impresia ca nu esti suficient de 'buna'

Nu conteaza ce vor ceilalti!
-nu conteaza ce cred ceilalti,important e ce vrei tu,nu incerca sa'i multumesti pe ceilalti,tine cont doar de preferintele si dorintele tale indiferent de parerile celor din jur.Tu contezi!
-indiferent de deciziile tale se v'or gasii oameni sa comenteze/critice.

Incurajeaza'te singura!
-toate prin natura noastra suntem critice cu noi insine in primul rand,si apoi cu ceilalti(sau poate invers),insa cele mai bune si sincere incurajari vin chiar de la tine
-incurajeaza'te,uita de toate afirmatiile negative,fii opzitiva si increzatoare

Nu'ti schimba imagineaza despre propria persoana!
-nu lasa ca micile esecuri sa'ti distruga imaginea pe care o ai tu despre tine,aminteste;'ti mereu de momentele de succes,de reusitele tale,de activitatiile/faptele de care esti madra

Ai incredere in tine!
-ai incredere in propriile forte,ai puterea de a accepta sa faci lucrurile pe care ti le doresti sa le faci,ofera'ti ocazia sa gresesti(si sa inveti din ele)
-da'ti posibilitatea de a spune 'Nu' atunci cand e cazu si mergi cu incredere spre lucrurile pe care ti le doresti


Ce-ti lipseste ca sa fii fericita?
-fiindca suntem indivizi total diferiti unul de celalalt,fericirea mea nu e si fericirea ta,descopera ce te face fericita,ce'ti lipseste pt a fii fericita,ce te'a facut in trecut fericita,ce crezi ca te'ar putea face fericita?
-aminteste';ti de momentele in care ai fost fericita te ajuta sa pretuiesti mai mult viata
-repeta experientele placute sau din contra experimenteaza lucruri care iti aduc fericirea


Indragosteste'te!
-dragostea e unu din cele mai de pret lucruri primite de la viata
-indragosteste'te in fiecare dimineata de sotul/prietenul tau,de poseta ta frumoasa,de curcubeu sau de catelusul vecinei
-simte si traieste dragostea in toate formele ei


Fa tot ce trebuie ca sa arati senzational!

-fie ca mergi la cosmetica fie ca apelezi la retetele homemade fii ingrijita
-fa'ti masti pt ten,exfoliazate,ai grija de tenul tau,crema de corp si mastile de par trebuie sa fie in rutina zilnica
-fa sport si cel mai important manca sanatos
-fii senzationala in fiecare clipa a vietii,machiaj finut,piele catifelata,parfum discret,un tonus excelent+ atitudine pe masura

sursa:feminis.ro
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828

Ultima dată editat de Slabuta; 29 mar 2011 at 21:16:50.
Răspuns cu citat