View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 30 mar 2011, 12:40:37
EveEve's Avatar
EveEve EveEve este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de bord...in lupta cu kg!!!! (andreea guzel)

Citat:
Anterior postat de andreea guzel Vezi mesajul
Va multumesc mult pt mesaje
Nu ma mai simt atat de singura in aceasta problema.mi-am cumparat si cartea lui montignac,o sa ma inspir si de acolo pe viitor.deocamdata mi-e mai usor sa urmez meniul deja compus de gabriela man.cu sportul am dorinta dar nu stiu cat de mult ma voi tine,sunt mai comoda de fel,de-aia mi-am luat acea coarda sa mai fac si acasa dar inca nu am inceput ca ieri mi-au venit " musafirii "
Sper sa reusesc sa ma urnesc sa merg la aceasta sala de luni si sa ma simt suficient de in largul meu,fiind o incepatoare.este o sala f moderna dar si f scumpa,si am inteles ca atmosfera acolo este relaxata fara fite si figuri.o sa merg cu prietenele mele,pe care le-am convins spunandu-le ca decat sa barfim prin cafenele mai bine barfim in timp ce facem banda sau cand intram la sauna.sper sa fie fun si sa-mi intru in ritm rpd ca momentan obosesc si la 3 pasi de mers spre rusinea mea.asta este dezavantajul de a avea masina si de a beneficia de parcare la 2 pasi atat la locul de munca cat si acasa,singura mea miscare fiind acesti 2 pasi
Deci sunt praf la acest capitol dar va trebui sa fac ceva si o sa fac
Va pup fetele mele si va doresc dieta usoara
Sigur o sa reusesti. Poate prima saptamana o sa fie mai grea, insa dupa aia cand o sa vezi cate o mica imbunatatire, o sa te motiveze foarte multLa mine dupa vre-o saptamana, a inceput sa mi se imbunatateasca calitatea pielii, si tare bucuroasa eram, si continuam cu sportul..Dupa o luna mi s-a redus celulita..Asta si mai mare motivatie. Ca sa nu mai spun de muschi, ca parca incep si ei sa se aseze, in sfarsit!!
Pai ca sa te "pregatesti" sa zic asa, poti incepe sa faci acasa 10 min de sport..un aerobic, ceva. Gasesti filmulete aici pe site. Si putin cate putin, ti se va mari si rezistenta.
Oricum, daca o sa treci peste prima saptamana, o sa ajunga un moment in care vei adora sportul
Dieta usoara si tie iti doresc, si o zi cat mai buna!
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!