Subiect: Jurnal Andral
View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 04 apr 2011, 22:16:14
andral's Avatar
andral andral este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 18 ian 2011
Locaţie: Bournemouth, Anglia
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica+sport
Date: 167cm, 84.5kg
Mesaje: 843
Aprecieri acordate: 8
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 6 mesaje
Implicit Re: jurnal Andral

deci
buna tuturor care ma vor vizita...
ma numesc Alina,am 31 ani,un baietel de 2 ani si 9 luni
pana acum 8-9 greutatea mea era de regula in jur de 64-66 kg,nu depaseam 66,m.am ingrasat in timp,in special in perioada sarbatorilor de iarna pun cateva kg de care nu am avut grija sa scap si an de an s.au adunat...cand am ramas insarcinata aveam 74,dupa ce am nascut am ramas cu 78 greutate constanta,anul trecut dupa revelion am ajuns la 83..am trecut la dieta cand am realizat la ce greutate ajunsesem,mancam putin dar nu slabeam asa ca prin februarie am incept sa merg la sala,totusi cu mancarea nu aveam un plan ,un program,deci mancam din toate...mergeam la sala de 3 ori maxim pe saptamana,cam 2 ore de fiecare data si faceam in special cardio(bici eliptica si banda de alergat)...am ajuns in iulie la 71 kg....tot in iulie am plecat din tara,am venit in Anglia,unde nu prea reusesc sa ma adaptez,adica are avantaje si dezavantaje mutatul asta aici...ideea e ca stau cam mult acasa si de plicti, sa mai treaca timpul ,uneori,alteori o stare mai proasta care cerea dulce,mai rontaiam una alta,ce era la indemana,nici la sala n.am mai mers,nici la plimbare nu prea am iesit mai ales cand a venit iarna...in ianuarie anul acesta am ajuns din nou la peste 80 kg si am hotarat ca trebuie sa slabesc,nu.mi mai veneau hainele,nu.mi placea ce vedeam in oglinda la mine...asa ca am inceput sa fac unele schimbari in alimentatie si sa fac cat mai multa miscare...am un stepper,filme cu tae bo,ies la plimbare cu micutul cat de mult putem..si incerc sa ma tin de ceea ce mi.am propus...
__________________
DOAR DACA VREI CU ADEVARAT,POTI!
andral, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2342 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1825 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1438 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]