View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 07 apr 2011, 20:06:37
alynutzza's Avatar
alynutzza alynutzza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 06 apr 2011
Locaţie: Alexandria, Romania
Vârsta: 31
Date: 160cm, 54kg
Mesaje: 21
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ce pot face?

pai eu cam mananc ce apuc..dar fara paine si prajeluri sau dulciuri..uite cum ar arata o zi:la 2 e prima masa,pentru ca dimineata nu mananc,si mananc o farfurie de ciorba,mancare de cartofi,o pulpa fiarta sau varza dulce dar totul fara paine..apoi mai mananc o data pe la 4 un piure,un peste sau ou fiert cu branza,si apoi nu prea mai mananc pana a2a zi,rar mai mananc pe la 6 o salata de rosii sau muraturi...eu sincer nu cred ca mananc prea mult,pentru ca nici nu beau sucuri,nici apa nu prea,mai mult ceai fara zahar...si cam asa mananc eu,o data la vreo 2-3 sapt ma mai scap sa mananc o gogoasa,sau putina paine graham cu unt,asta sa mai imi fac poftele ca apoi poate nu mai rezist si o sa mananc de 2 ori mai mult...si de miscat,fac miscare dimineata,si dupa-masa mai ies la plimbare cu catelusa...
alynutzza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1686 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1169 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 912 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat