View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 13 apr 2011, 13:45:46
alinamar's Avatar
alinamar alinamar este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 03 feb 2011
Locaţie: iasi, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 172cm, 67.5kg
Mesaje: 1.160
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Sotul meu pastreaza legatura cu fosta prietena

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Confrunta-l cat mai calm posibil. Cere-i sa-ti spuna adevarul fara sa-l ameninti sau sa ai aerul ca ai ajuns la capatul rabdarii. Si pleaca de la prezumtia de vinovatie. Barbatii se feresc sa ne zica multe pt ca se tem de reactia noasta. In paralel poti face si tu sapaturi, ca sa vezi daca te minte sau nu. Dar daca aveti o discutie serioasa ar trebui sa-ti dai seama din reactiile lui daca iti spune adevarul sau nu.

Alinamar, nu m-am putut abtin sa nu comentez... insa tie ti se pare ok ce ai facut? Daca mie mi-ar face asa ceva prietenul meu i-as spune pa si la revedere, as luat-o ca pe o lipsa de respect.
Mi se pare foarte normal ce am facut..mai ales ca are amintiri suficiente pe suport hartie! Daca ar fi fost prietenul meu poate ca ar fi stat altfel lucrurile, dar era viitorul meu sot, barbatul pentru care si eu am decis sa las in spate trecutul!
De ce sa traiesti din amintiri?? Momentele din trecut iti ofera doar mai multa experienta in prezent atat!! Placere, bucurie, suparare ai simtit la momentul respectiv ! Atunci cand ti-ai croit un viitor cu un barbat sau cu o femeie, dupa caz, trebuie sa lasi in urma trecutul!
Tie ti-ar place sa gasesti in calculatorul prietenului tau poze in care el o saruta, o imbratiseaza, o...pe alta??? Chiar daca sunt de 2,3,4,5..10 ani???
Răspuns cu citat