View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 14 apr 2011, 08:42:27
daniela209's Avatar
daniela209 daniela209 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 feb 2011
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 39
Dieta: South Beach
Date: 165cm, 77.3kg
Mesaje: 197
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Jurnal Dani - imi doresc sa slabesc!

Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
buna, felicitari pt bebelus, sa fiti sanatosi.. ai grija acuma la dieta,. sper ca nu mai tii south beach.
cam in cate sapt crezi ac esti? si deja ai simptome?
si mi se pare ca ai mancat prea putin. trebuie sa ridici putin caloriile. si mananca fructe si legume si avocado ca are acid folic vital pt o sarcina.. stiu si eu un lucru, care mi l-a zis doctorita, cand am crezut ca sunt gravida.. dar oricum poate la anul voi fi..
sunt in 5 saptamani si cateva zile, iar ca simptome: mersul ff des la baie, greturi, dureri abdominale si de spate, ameteli, un miros mai puternic, chiar si pofte dar mai rarut... multumesc ... doar ma ghidez dupa SB...
sigur va veni si la voi bebe, trebuie doar sa aveti rabdare... :* multumesc de vizita

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul
Salutare!!!
Bine te-am gasit in casuta ta!!!
Sa ai o sarcina usoara ,nastere usoara si un bebe sanatos!!!
Cred ca ai mai putea adauga vreo 200 kcal! Nu pt ca ai fi insarcinata ,ci pt ca 1000 de kcal sunt cam putine kcal!!!Parerea mea!
Sa ai o zi minunata!!!
buna, tu cam cate kcal mananci zilnic? sarcina usoara in continuare si tie... sa ai o zi frumoasa si tu !
daniela209, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 962 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]