View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 06 mai 2011, 19:55:33
Animis23's Avatar
Animis23 Animis23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de LicuriciColorat Vezi mesajul
imi place cum gandesti.bravo
si e bine ca slabesti cu regulile astea,majoritatea care tinem diete ar trebui sa ne axam pe echilibru in alimentatia sanatoasa
iar la sport ohh e super
sunt sigura ca la nunta surorii tale v'ei fii superba
ai cateva luni bune sa dai kg multicele jos,important e sa fii perseverenta si sa mergi mereu pe princpiu alimentatie sanatoasa si sport
imi place chestia cu scara),si eu trec printr'o faza in care incerc sa ma autoeduc,sa pap nu mai mult de 2-3guri din ce mi pofta si sa nu'mi fie prea pofta de cine stie ce)
Nu vreau nici sa ajung fotomodel pana la nunta, nu ar fi sanatos, din cate stiu. Dar vreau sa ma simt si mai bine decat ma simt deja.

Citat:
Anterior postat de justbelieve Vezi mesajul
Bine ai venit!
Am citit ca ai inceput sa faci pilates,il recomand cu mare drag.Alungeste frumos muschii si de asemenea tonifiaza.
Imi pare rau pentru problemele de sanatate pe care le ai,sper sa treci cu bine peste ele.
Multumesc pentru sustinere. Te mai astept pe aici.

Spor amandurora in demersurile voastre spre a fi slabute fericite si frumoase!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]