View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 15 ian 2010, 00:02:59
dienusha's Avatar
dienusha dienusha este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 05 aug 2009
Locaţie: Oradea/Timisoara/Londra, Anglia
Vârsta: 37
Dieta: Alimentatie naturala
Date: 170cm, 66kg
Mesaje: 1.020
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ce va motiveaza anul asta la slabit?

Frumoase motive..vin si eu cu al meu

Unele dintre voi stiti ca am avut o perioada mai grea in ultimii 2 ani....probleme de sanatate, depresie, multa munca. Eh, pe langa asta, nu am mai avu o vacanta in adevaratul sens al cuvantului de ani buni de zile iar la mare am fost ultima oara in clasa a IV-a

Asa ca, m-am hotarat ca anul asta sa le ofer alor mei si mie o binemeritata vacanta in Muntenegru

Acum fac planurile, am gasit cazarea dar nu m-am hotarat in ce data mergem, probabil prin august, cand planuiesc sa stau si in tara vreo luna.

Ai mei ma plac oricum, nu trebuie sa slabesc DAR mai vin cu noi 2 verisoare de-ale mele, ambele au copii, si ambele arata fffffff bine. Eu am fost intotdeauna aia mai plinuta In plus, o sa fie prima vacanta la mare cu "iubi". Vreau sa ma simt bine in pielea mea pana atunci...asta include slabitul si o alimentatie sanatoasa si sa ma ocup mai mult de mine. Incep sa ma simt batrana si am doar 23 de ani

Asa ca...o sa slabesc cu gandul la vacanta si la luna aia petrecuta in tara.
dienusha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2138 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1621 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1364 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat