Subiect: Cum invatati?
View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 15 ian 2010, 00:24:31
ras_cristalin's Avatar
ras_cristalin ras_cristalin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: Cum invatati?

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Fetelor,ajutati-ma.
Vad ca avem multe studente.Cum invatati?Trebuie sa invat,deci e un MUST mare de tot.Si serios de data asta,nu joaca,si vb la propriu invatat prin joaca de care am parte aici.E super metoda,doar ca pentru nivelul de care am eu nevoie nu e destul
Eu pur si simplu nu mai stiu cum sa invat.Nu ma mai pot concentra.Nu am stare in fata foilor,cartilor,miilor de chestii de le am.Urasc sa tocesc,si nici nu va fi cazul.Dar,mai fumez o tigara,mai intru pe forum.Si acum tot aman de la inceputul saptamanii sa ma apuc si nu imi vine ca stiu ca voi fi iar dezamagita de mine.
Aveti sfaturi?Sunt batrana si am uitat cum invatam odata
Daca e ceva ce trebuie invatat ca la carte, citesc de 5 ori, apoi scriu pe hartie ce tin minte.
Daca e ceva de retinut in mare, citesc si subliniez cu verde sau rosu. S-a demonstrat ca verdele ajuta la memorat.
La germana faceam fishe frumos colorate si invatam de pe ele.
Dupa aceea faceam exercitii si la sfarsit faceam scorul.
Mai poti invata sau recunoaste teorie de gramatica citind texte in germana. Si citind carti de beletristica avand dictionarul in mana. Si fiecare cuvant necunoscut il cauti si-l treci in caiet. Apoi citesti caietul cu cuvinte.
__________________
Răspuns cu citat