View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 05 iun 2011, 22:09:25
blum's Avatar
blum blum este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 02 iun 2011
Locaţie: viena, Austria
Vârsta: 46
Dieta: Atkins
Date: 165cm, 76.5kg
Mesaje: 3.931
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 1.154 ori in 436 mesaje
Implicit Re: Jurnal lavlav - Am nevoie de ajutor!

Citat:
Anterior postat de lavlav Vezi mesajul
Multumesc Supergirl si Flori pentru cuvintele de incurajare!
Tin sa va spun ca nu am vesti tocmai bune...peste we am mancat detoate...fara sa ma tin de promisiune...deci nu mentionez decat 2 zile pierdute in lupta cu mancarea...maine e o alta zi si sper sa ma tine de ceea ce am spus.
OFFFFFFF
buna! uite ce spun eu : maine e luni. incepe o noua saptamana.uita ce ai papat azi, insa aminteste-ti peste o saptamana, cand te vei urca pe cantar !incepe de maine, relaxata, nu mai cumpara painica ( mai ales alba) , in loc de coicolata& co , cumpara un filet frumos de vita slaba , fa niste legume apetinsante, sau o salata mica......dar mai ales bea multa apa, apa, apa.si inca un sfatulet : fa ceva pentru tine pe dinafara, o schimbare mica( da-te cu un lac de unghii mai indraznet, un parfum pe care nu l-ai folosit demult, sau un alt ritual de dat cu crema) ceva care sa-ti aminteasca zilnic de skimbarea in tine.si nu uita sa - ti faci cadouri mici pentru fiecare etapa reusita ( o ora la plaja, cumpara-ti tu tie un buchetel de flori....etc.etc...) iar cand simti ca te lasa puterile, intra pe pagina asta, vei gasi tot timpul pe cineva care sa te puna pe picioare.
cat despre constiinta ta incarcata de bunatatile pe care lea-i papat azi, nu uita: fiecare shut in dos e un pas inainte
__________________
I am not fat!God loved me so much that he decided to super size me

JURNAL BLUMhttp://forum.slabute.ro/jurnale-slab...blum-9312.html