View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 07 iun 2011, 21:06:30
miaumiau's Avatar
miaumiau miaumiau este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: hipocalorica teoretic;de bun simt practic
Date: 181cm, 69.5kg
Mesaje: 359
Aprecieri acordate: 150
Am fost apreciat(a) de 342 ori in 201 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu miaumiau: Incercarea finala (si sper si reusita) de a scapa de binge-eating...

Citat:
Anterior postat de bummy Vezi mesajul
Buna miaumiau! bine ai venit!
daca tot iti place atat de mult painea cu unt si miere (si eu o ador) incearca sa mananci jumatate de felie sau pune-o pe o felie de paine integrala si incearca sa-ti numeri caloriile din timpul zilei. La inaltimea ta ar cam trebui sa papi 1500 de kcal sa slabesti 0.5 -0.75 pe saptamana asta depinde de cat de bine de tii...
dar totusi nu vrei sa slabesti cam mult la inaltimea ta?:d adica stiu cum e ca si pe mine m-a batut multa lume la cap ca nuuu nu am nevoie sa slabesc ca sunt inalta si blablabla dar tot nu imi place ce vad in oglinda...
pooop

Buna, bummy. inainte reuseam sa ma opresc la jumatate de felie, dar de cateva luni nu mai reusesc... DAR DE MAINE si de data asta, chiar trebuie de maine, mai ales ca acum am sa dau socoteala jurnalului meu si voua care sunteti dragute sa ma vizitati.
Stiu ca dupa BMI pare ca exagerez, dar astea 4 kg luate in ultimele luni s-au pus pe coapse si celulita, sus la piept, brate, umeri sunt scheletica..am conformatia nasoala de para. Si nu e in mintea mea, mi-am facut poze la "zonele problema" dar mi-e rusine sa le postez.Se vede disproportia jumatate superioara- inferioara a corpului.
+ ca daca continui in ritmul din ultimele luni cu mii si mii de calorii la fiecare 2 -3 zile o sa ma trezesc cu un diabet de toata frumusetea.. asa ca cel mai important e sa reuesc sa imi schimb modul de alimentare si implicit kg se vor duce.
Si exact ca tine si ca alte fete inalte, nu parem grase tare, dar tot nu suntem multumite pe deplin..Intotdeauna e loc de mai bine
O seara frumoasa fetelor si sper ca de maine sa incep o noua viata!
miaumiau, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
miaumiau, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1780 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1263 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1006 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]