Subiect: Jurnal ancutzyka
View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 20 iun 2011, 16:17:44
ancutzyka's Avatar
ancutzyka ancutzyka este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: Zaragoza, Spania
Vârsta: 32
Dieta: dieta cu 1200 calorii pe zi
Date: 172cm, 72.4kg
Mesaje: 93
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal ancutzyka

Bunaaaa, azi mi-am reinceput dieta, ca in weekend am cam dat cu bata-n balta...am facut niste placinte cu branza si...m-am infruptat "putin"...asta e, poftele astea...Asa, si cum spuneam, azi incep din nou...am mancat la MD 2 felii de paine integrala cu putina crema de branza si o felie de parizer de pui, nu e chiar dietetic insa la cantitatea de munca pe care o depun pana la pranz, am nevoie de energie....la gustare 1 am mancat un mar si la pranz, o salata de laptuci cu o mana de masline verzi, 40 g branza feta, un pic de parizer de pui, o lg ulei de masline si un pic de otet balsamic...a iesit cam maricica salata insa, eram moarta de foame...diseara am de gand sa mananc o felie de paine de casa ( daca tot ii fac la prietenul meu...) cu un iaurt natural...si gata ziua de azi!! Ce parere aveti,fetele?? puuup
ancutzyka, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2294 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1003 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]