View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 03 iul 2011, 13:37:09
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!

Citat:
Anterior postat de visan georgiana Vezi mesajul
Buna, am si eu o intrebare : ce regim ar trebui sa tin avand in vedere ca sunt foartttte pofticioasa si nu ma pot abtine de la unele dulciuri sau mancaruri favorite? Nu sunt foarte ambitioasa de felul meu si uneori, nu mai am incredere in mine ca pot slabi, avand in vedere ca in repetate randuri am zics ca voi slabi dar nu am facut nimic pt asta. Cateodata cred ca-i doar gura de mine, nu-mi place ca vorbesc mult si fac p[utin, as vrea sa fiu un pic mai ambitioasa. Un lucru e cert de slabit trebuie sa slabesc dar cum? Mai ales ca la munca si chiar si prietenii, sotul nimeni nu mai crede ca voi reusi sa mai dau jos cateva kg... Nici eu nu prea mai cred dar stiti cum e, speranta moare ultima si , ma gandesc ca, daca am reust, mai greu si alta data poate voi putea si de data asta..... Dac aveti vreun sfat pt mine , va rog sami scrieti, m-ar ajuta mult. Multumesc anticipat.
Buna Georgiana,

Nu prea exista dieta cu dulciuri Nu zice nimeni sa renunti defintiv la dulciuri (desi, la cele din comert asa trebuie sa faci), dar nici chiar foarte des nu le poti manca. Iti poti pregati dulciuri in casa, dar si acestea trebuie mancate cu moderatie.

Care sunt mancarurile tale favorite?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat