Subiect: Jurnal Timeea20
View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 11 iul 2011, 20:08:04
glamvintage's Avatar
glamvintage glamvintage este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Rina
Date: 167cm, 58kg
Mesaje: 90
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Timeea20

Citat:
Anterior postat de timeea20 Vezi mesajul
Buna fetelor!! Ma numesc Timeea si am 26 de ani. M-am decis sa ma alaturi voua pentru ca veau sa slabesc. Sunt mamica unei fetite de un an si 3 luni. In timpul sarcinii m-am ingrasat 25 de kg asa ca in ziua cand m-am dus sa nasc aveam 95 de kg. Dupa nastere am ramas cu 86 kg. Mi-a fost foarte greu pt ca nu aveam ce lua pe mine, toate imi erau mici. De multe ori imi era groaza sa ies din casa. Dupa ce am intrerup alaptatul am inceput sa slabesc cu putin regim si multa vointa am ajuns la 67 de kg. As dori sa mai slabesc inca vreo 7 kg, dar nu reusesc. Poate cu ajutorul vostru....reusesc sa-mi ating scopul.

Buna Timeea,
Am tinut si eu Dieta Rina, dupa ce l-am nascut pe cel de-al doilea copilas, mai aveam un surplus de 17 kg. Cand am intrat in faza de platou, am tinut Dukan, la care revin ori de cate ori vad ca incep sa adaug greutate.
Imi place tare mult Rina pentru ca este destul de permisiva si usoara.
Sotul meu imi spunea ca ma desumflam de la o zi la alta, vizibil.
Multa bafta iti doresc.
__________________

Glam Vintage
glamvintage, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1931 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1414 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 898 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]