View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 12 sep 2011, 23:58:18
blackadderess's Avatar
blackadderess blackadderess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 feb 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: sanatatea superioara
Date: 170cm, 65.2kg
Mesaje: 40
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnalul lui Blackadderess

Buna,

RedOnion, iti multumesc pentru compliment. Promit ca in urmatorul post iti dedic o sectiune cu raspunsuri la intrebarile tale.

Astazi desi nu a fost zi de antrenamente, am fost aglomerata si am ales din nou sa imi includ toate caloriile intr-o singura masa.

Asadar, meniul de astazi s-a concretizat intr-un 'fish cake' (imi place sa imi denumesc experimentele culinare - cartofi fierti piure amestecati cu spanac si somon afumat, din care am format niste chiftele date printr-un strat subtire de faina de ovaz si prajite in ulei de cocos), asezonat cu garnitura de broccoli cu sos de smantana, lamaie verde si ulei de peste Omega3.




Dupa care am mancat piept de pui cu oua, rosii si gnocchi cu sos pesto.




Total calorii: 1421 din care 90g proteine, 144g carbs, 54g grasime.


Cam atat deocamdata, pe maine.

Blackadderess
blackadderess, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
blackadderess, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2125 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1608 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1092 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]