View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 22 sep 2011, 08:19:28
Georgii's Avatar
Georgii Georgii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 22 iun 2011
Locaţie: B., Spania
Vârsta: 29
Dieta: Limitare + sport= dieta perfecta :))
Date: 169cm, 52kg
Mesaje: 3.349
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal M (Prapadeala)

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul
Si meniul meu de azi

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:10
Cafea cu lapte si zahar, 200ml - 118 calorii, 0.8 proteine, 2.4 grasimi, - colesterol, 24.2 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Prânz, ora 12:13
Piept pui file fara piele, 250g - 315 calorii, 62.5 proteine, 5 grasimi, - colesterol, 2.5 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Gogosari cruzi, 200g - 40 calorii, 1.8 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 9.2 carbohidrati, 3.4 fibre, - sodiu, - zaharuri
Cina, ora 19:20
Ardei capia copti, 300g - 78 calorii, 3 proteine, 0.9 grasimi, - colesterol, 18 carbohidrati, 6.3 fibre, - sodiu, - zaharuri
Kaiser, 200g - 606 calorii, 52 proteine, 42 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 0 zaharuri
Apa plata, 2000ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1157 calorii, (mult)120.1 proteine, (mult)50.7 grasimi, 0 colesterol, (mic)53.9 carbohidrati, 9.7 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Bicicleta eliptica, moderat (nivel 1-5), 20min - 148 calorii
Metabolism bazal - 1349 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1497 calorii
Incearca sa balansezi caloriile pe timpul zilei..In sensul ca la md sa ai 400cal sa zic..la pranz 300cal...la cina 200..ca sa iti ramana si 200cal pentru 2 gustari daca vrei sa te incadrezi in 1200cal/zi.
Nu mai sari peste mic dejun..nu te ajuta sa slabesti,ba chiar face in contra.Cafeaua o poti bea cu lapte,dar degresat totusi ca sa nu ai probleme cu grasimile..Este f.bine ca faci sport..treptat ajungi la 60min!Nu te grabi ti-am mai spus.A,si kaiserul ala ..il poti inlocui cu sunca de pui slaba in grasimi.Si nu fii dura cu tine in dieta pentru ca nu va tine mult...si o data si o data vei scapa in mancare si vei da cu piciorul la tot ce facusei pana in acel moment..ti-o zic din proprie experienta.Acum nu ma compar..poate tu esti mai ambitioasa.Sper sa primesti cu drag sfaturile mele si voi mai trece pe aici..sper sa ne citim numai de bine.O zi cat mai insorita!
__________________


Atunci când este dificil să înduri, poţi să înduri. Atunci când este imposibil să faci, este posibil să fie făcut."
Georgii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1972 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1455 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]