View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 07 feb 2010, 16:07:22
Aida35's Avatar
Aida35 Aida35 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 07 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: stil de viata
Date: 171cm, 72.7kg
Mesaje: 3.414
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...

wow fetelor ce rapide ati fost nici nu ma asteptam.
Va multumesc de primire

Cele 9,6kg au fugit in cele 4 saptamani , mai exact maine dimineata este cantarirea de 4 saptamani.
Cat despre calculul caloriilor zilnice niciodata nu reusesc sa finalizez pentru ca nu am un cantar sa stiu cata carne mananc , sau cat cantareste o rosie , un gogosar ... dar ca sa va faceti o idee va spun ca in timpul saptamanii la masa de pranz imi fac cate o tigaie mare de carne (pui copan sau pulpa dezosat sau piept , oaie si muuuuult peste si din cauza asta habar nu am cat mananc.
Dar principal este ca nu imi este niciodata foame , nici chiar cand ma asez la masa , dar mananc ca sa nu imi fie foame mai tarziu , avand in vedere ca ma asez in pat dupa ora 2 , iar ultima masa este la ora 19-19:30

Cat despre miscare , hm. Miscare nu fac deloc . Candva eram mare fan Tae Bo , dar acum recunosc ca sunt o putoare ordinara ... asta daca nu cumva activitatea de a ingriji un bebeloi de 5 luni care cantareste aproape 9kg nu se pune ... si va spun sincer ca minim o ora pe zi ma plimb cu el in brate prin casa si mai o ora afara , desi cu frigul asta nu prea am riscat mai mult de 15 minute pe zi.
Plus ca nu prea stiu in ce parte a programului lui m-as putea apuca sa fac sport. Cand el doarme , atunci nu pot sa topai , iar cand e treaz trebuie sa ma ocum 100% de el ... sa nu mai zic ca atunci cand doarme mai fac una alta prin casa ...
Cu toate astea cred ca am o viata sedentara ...

Of , dragelor ! Ma bucur tare ca v-am gasit
Recunosc ca mai am foarte multe de invatat de la voi si inca rasfoiesc forumul sa vad ce ati scris