View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 16 oct 2011, 08:42:56
stan georgeta's Avatar
stan georgeta stan georgeta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 09 nov 2010
Locaţie: larnaka, Cipru
Vârsta: 39
Dieta: Nu urmez o dieta dar incerc sa manac regulat si cat mai sanatas posibil
Date: 155cm, 51kg
Mesaje: 21
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Sunt anorexica, bulimica sau nu am nimic?

Buna Selena,sincera sa fiu am ramas uimita de ce am citit dar totul are rezolvare daca te mobilizezi putin. Trebuie sa te gandesti ca asta nu e o viata normala asa ca te sfatuiesc sa mergi la un medic sa iti faci cateva analize pt a fi sigura ca totul e in ordine si sa incepi usor,usor pt ca cu totii stim ca nimic nu e posibil dintr-o data, sa incepi sa papi cat mai sanatos cu putinta,sa iti portionezi mancarica in trei mese. Sa stii ca cu totii avem zile in care nu avem pofta de mancare si trec zile pana ne amintim ca nu prrea am mancat sau zile in care simtim nevoia sa mancam intruna. Iti dezvalui ca si eu am avut o perioada cand aveam 19-20 de ani in care dupa ce mancam mai mult decat de obicei sau dulciuri mergeam si vomam pt ca ma gandeam ca ma voi ingrasa deoarece eram obsedata din cauza faptului ca cu ceva timp in urma avusesem cateva kg in plus si desi slabisem ramasesem cu acea frica de nu vedea acele kg din nou la cantar. Dupa cate vad tu nu ai multe kg de dat jos asa ca nu ai de ce sa iti faci griji cu putina dieta si un pic de sport vei reusi cu siguranta. Te sfatuiesc sa fii mai indulgenta cu tine si sa nu mai fii atat de nemultumita de tine pt ca,credema si eu am fost asa si am platit foarte scump pt acest lucru pt ca toata lumea imi zicea ca arat bn si ca sunt frumoasa dar eu nu faceam decat sa ma gandesc ca nu e asa ci ca trebuie sa mai slabesc si eram suparata ca de ce mie D-zeu nu mi-a dat un corp mai frumos iar acum dupa ce au trecut atatia ani si am si nascut tanjesc si chiar mi-as da ani din viata sa mai am corpul de dinainte, dar in acest fel am inceput sa apreciez mai mult ceea ce am desi problema mea acum e doar cea a vergeturilor care mi-au ramas dupa nastere , trebuie doar sa consulti un medic si sa te apuci de treaba incercand sa reflectezi si sa iti faci putina ordine in viata,iar problema cu vomatul se va rezolva usor,usor daca vei papa lucruri mai bune nu vei mai simti nevoia sa faci acest lucru sau il vei face foarte rar pana vei uita. Ti-am dat aceste sfaturi din inima si sper ca iti vor fi de ajutor pt ca eu nu le-am avut atunci cand aveam mare nevoie, de aceea incerc ca acum eu sa ajut pe oricine are nevoie chiar daca doar cu cateva sfaturi. Succes.pupici
Răspuns cu citat