View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 16 oct 2011, 22:01:16
MAEVA's Avatar
MAEVA MAEVA este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 iun 2011
Locaţie: PERPYGNAN, Franta
Dieta: Alimentatia sanatoasa
Date: 160cm, 95kg
Mesaje: 201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 20 ori in 15 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Maevei,o mamicuta care doreste sa slabeasca sanatos

Slabutele va rog sa nu-mi ocoliti jurnalul,iar da-ca doriti sa ma intrebati ceva sau sa ma sfatuiti va rog sa nu ezitati,sa stiti ca si eu am mare nevoie de sfaturii si incurajarii din partea dumneavoastra.Trec printro perioada foarte grea,totul a inceput acum 5 anii cand am intalnit omul cu care am stiut de la prima vedere ca este omul vietii mele,eu lucram intr-un restaurant in Romania iar el era clientul meu,cum stiam putina franceza a fost foarte simplu pentru mine,de 5 anii suntem inpreuna,in Franta sunt foarte,foarte fericita,cand am venit aici cantaream 58 de kg,cum a fost o mare schimbare pentru mine,intre stresul de a fi singura intr-o tara unde nu cunosteam pe absolut nimeni,franceza vorbeam foarte putin de-ci nu aveam cu cine sa comunic foarte mult si plus mancarea care era ceva nou pentru mine si gustam putin din tot,in 6 lunii ma-m ingrasat de 15 kg,am facut repede un regim si le-am pierdut intr-o luna,dar putin cate putin am inceput sa le reiau,sotul meu are un restaurant unde lucreaza in fiecare zi,dimineata si seara,petrec foarte mult timp singura,sunt foarte stresata.mananc foarte mult din cauza stresului,iar cel mai mult este seara cand sotul este la lucru iar ingerasul doarme,sunt foarte multe de povestit,sper sa nu radeti de mine,imi doresc foarte mult sa-mi fac prietenii aici,va doresc o noapte foarte calduroasa
MAEVA, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2195 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1678 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1162 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]