View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 02 nov 2011, 17:20:31
jeny2105's Avatar
jeny2105 jeny2105 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 oct 2010
Locaţie: CLUJ-NAPOCA, Romania
Dieta: Dukan
Date: 172cm, 109.8kg
Mesaje: 2.299
Aprecieri acordate: 96
Am fost apreciat(a) de 135 ori in 91 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Tanyusha -de data aceasta o să reușesc!!!

Citat:
Anterior postat de Tanyusha Vezi mesajul
Salut! Mă numesc Tatiana și am 27 ani. Nu știam la care categorie să mă înscriu, așa cum nu am găsit Jurnale p/u 20-30 ani, am intrat aici în ospeție
Sunt de cînd mă știu la dietă, dar mai puțin de 68,5 gk nu am avut, la cei 168 cm ai mei. Pe slabute.ro nu sunt nouă, intram destul de des, dar doar ca să citesc ce scriau alte fete (succesele lor, retete dietetice ș.a). De data aceasta am hotărît să-mi fac un jurnal, pentru a duce la un bun sfîrșit lupta mea cu kg în plus.
Deci, la moment am 70 kg, și aș vrea f.f. mult să ajung mîcar la 65 kg. Nu știu dacă e posibil, deorece niciodată nu am fost slăbuță.
Vreau să slăbesc pentru mine, să mă simt bine în pielea mea, și nu pentru soț sau altcineva (lui îi place așa cum sunt).
De ieri 01.11.2011 mi-am luat abonament la shaping și consider acesta un prim pas. Intenționez să țin dieta hipocalorică și să nu mînănc după 19:00. Sper din suflet să reușesc. Renunț la dulciuri, excepție ciocolata neagră (75-80% cacao) și la făinoase (sau în cantități mici pînă la orele 12:00).
Sper să mă ajutați și să-mi fiți alături !!!!
Pupici
buna Tanyusha
mult succes in ceea ce ai inceput, si in loc de miere de ce nu incerci indulcitor..te pup si bafta