View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 03 nov 2011, 10:25:08
Asistenta81's Avatar
Asistenta81 Asistenta81 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 aug 2011
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: Personalizata
Date: 150cm, 53kg
Mesaje: 750
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu......asistenta81

Citat:
Anterior postat de Monica17 Vezi mesajul
Buna, Sorina! Am citit povestea ta si este, intr-adevar, trista. O matusa de a mea a fost diagnosticata cu cancer esofagian, au trecut aproape 2 ani de atunci. Ea are 30 de ani, este casatorita si are un baietel de 5 ani... tu intelegi cel mai bine ce inseamna boala asta, dar si eu inteleg prin ce ai trecut tu . Pentru ca ea in tot timpul asta a stat mai mult la mine acasa si am vazut-o si bine, dar si rau. Mai ales la inceput, cand facea citostatice si raze, of! Trist! Dar ce putem face? Daca asa ne este dat, nu avem cum sa schimbam asta.
Iar kilogramele in plus, kilogramele se duc. Trebuie doar sa avem grija sa mancam cat mai sanatos si sa facem sport. Si tu sti asta pentru ca deja ai slabit cateva kg bune si mai ai putin! Mult succes si o sa vezi ca vei reusi!
Iti multumesc din suflet pt ca mi-ai citit jurnalul.....iti multumesc pt vorbele de imbarbatre, asa este boala este f grea.....si dureroasa pt toti.....mai mult pt cel/cea care o poarta si o indura dar si pt cel de langa.....il vezi chinuindu-se......ai mei parinti au luat aceasta boala care un lucru bun.....nu erau speriati(sau cel putin nu aratu)....chiar Mama a spus....macar v-am vazut mari.....ramaneti uniti....daca asta a fost voia Lui Dumnezeu......nu tre sa ne impotrivim.....uneori vorbele nu mai sunt de prisos pt ca ramane oricum durerea si dezamagirea din suflet. Desii noi fratii in preajma parintiilor vroiam sa parem imbarbatati, dar un parinte isi cunoaste puiul.....si cautau sa ne imbarbateze ei mai mult pe noi....tot la noi se gandeau mai mult......mai mare durerea era si ca ii vedeam cum sunt constienti ca pe zi ce treceau se apropiau de"moment"....inca erau increzatori ca noi fratii ramanem cu bine,,,,,offff Doamne viata asta e mult prea grea....Asta este......cand am spus in jurnal ca.....acest site slabute pt mine chiar este o oaza de liniste......nu am mintit....chiar este...pt ca imi ocupa timpul si il consider un refugiu, pe langa sprijin, sfaturi....sunt c-am toate la un loc....

Va pup pe toate