View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 10 feb 2010, 10:52:46
Extasssy's Avatar
Extasssy Extasssy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 18 mai 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta Hipocalorica 1200-1400 calorii
Date: 162cm, 89.1kg
Mesaje: 2.845
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 20 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Interpretare vise...

[QUOTE]
Citat:
Anterior postat de ianna Vezi mesajul
mami meu mereu citea dintr-o carte de vise ...si inca imi mai "interpreteaza visele" cand o sunnu mereu e aproape de realitate...dar cateodata chiar le ghiceste bine...asa ca pe linia ei ...am sa imi permit sa fac ceva speculatii

visul 1- probabil esti framantata de examene... probabil ceva peste zi (zile) te-a marcat din pct de vedere a sanatatii si faci asocierea bolii cu colega ta care a murit...

visul 2 - si mai multe speculatiisarpele stiu ca inseamna dusman..prieten cu doua fete marsav ..probabil cineva te va insela sau dezamagi
Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Sarpe sigur inseamna dusmani.

Eu o data pe saptamana visez sarpi care ma musca

Iar in ultimul timp si caini care vor sa ma sfasie.

Acum ceva timp visam sobolani.
Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Slabutule,sobolanii is naspa.Eu cred ca ar trebui sa mergi putin pe la preoti.Si nu glumesc.Cainii stiu si eu ca sunt dusmani,si nu numai ca stiu,dar am trait-o pe pielea mea.
Anca,multe vise sunt prevestitoare.Mi se intampla extrem de des sa visez de exemplu pe cineva cu care nu am mai avut nimic de-a face de ani de zile si a doua zi sa ilintalnesc.Sau de Craciun am visat ceva,dar chestia ce mi-a ramas in minte a fost o femeie care spunea:trebuie sa mearga la inmormantare.M-am cam speriat sincer sa spun,a doua zi a sunat soacra-mea in Romania si o aud..aaa...trebuie sa mearga la inmormantare,era vorba da cumnatul meu la inmormantarea nush cui,nothing important.
Ceea ce am mai observat eu e ca nu ar trebui sa dai importanta viselor in perioadele stresante,.Ca acum,in sesini.Pentru ca indiferent ce fac,visez urat.Si am impresia ca am visat toata noaptea si ma trezesc rupta de oboseala.Va dati seama ce de vise am avut 3 saptamani cat a fost soacra-mea la mine.
Fetelor va multumes din suflet pentru raspunsuri... Nu ma asteptam la asa de multe...
Azi noapte era putin cam proaspat visul si intensitatea lui... si inca mai tremuram cand am deschis acest topic...
Acum m-am relaxat... Si dupa ce am citit ce mi-ati zis voi am ajuns la concluzia ca cea mai buna atitudine este de "bring it on"...
Cred ca in mare parte stresul sesiunii si problemele de santate sunt cauzatoare de cosmaruri... In general am cosmaruri cand sunt stresata... Daca am o zi foarte ok foarte linistita ori nu visez nimic, ori am niste vise asa de misto...
Oricum interpretarea pe care ati dat-o voi este exact ce am gasit si eu azi dim pe net... Acum ce s-ai fac... Sper sa nu repet visele ca erau destul de inspaimantatoare... Ca cu viata reala ma descurc eu....
__________________
Un șir neîntrerupt de mici acte de voință dau un rezultat mare.
Charles Baudelaire

Extasssy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1866 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1349 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat