View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 17 nov 2011, 09:16:49
adriela's Avatar
adriela adriela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Date: 170cm, 60.9kg
Mesaje: 59
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Am nevoie de ajutor pentru sora mea :)

Va multumesc mult pentru sfaturi..Aseara am avut o intlnire in oras cu sora mea, si am vb iar deschis de acest subiect,de aceasta problema a ei si a parut mult mai deschisa..intre timp eu ieri m-am pregatit in cazul in care vrea sa inceapa sa manance sanatatos si i-am alcatuit eu un program de zi cu zi cam ce ar trebui sa manance la scoala si acasa.....(pt scoala i-am pus unu doua sandwich-uri cu paine neagra si sunca sau branzica slaba,iaurturi,fructe si chiar si o cutie de branza prospata cu grasimi putine cu un ardei gras ceva eevntual)..in rest dimineata i-am zis sa manance un bol de cereale cu lapte,oua fierte,branzica,sunca slaba eventual rosie castravete..i-am zis ca intre mese sa manance o gustare,un fruct iaurt sau alune nuci iar seara cand ajunge acasa poate sa manace o supa,ciorba,friptuica la grata cu salaat sau legume inabusite....
Deci vreau sa va spun ca era f incantata de acest regim....P
adriela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2059 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1542 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat