View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 08 dec 2011, 00:00:22
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: O noua viata... Jurnal Gheorghe Oana

Citat:
Anterior postat de Gheorghe Oana Vezi mesajul
Wow! Chiar nu ma asteptam sa fiu sustinuta! Va multumesc mult mult de tot:*

Slabuta, nu-mi amintesc sa fi fost vreodata slaba. De mica am fost durdulie.Fac sport si iti multumesc:*

Gina, fac sport. Am facut tenis si handbal de la 10 ani, s-a desfintat echipa de handbal anul trecut, iar tenis nu-mi mai permit sa fac. Acum mai cochetez cand si cum cu sporturile astea plus basketul si voleiul de la scoala. Teoretic merg la sala unde fac cardio si lucrez si pe grupe de muschi, dar acum mi-a expirat abonamentul si astept sponsorizarea parintilor. Anul trecut in primavara slabisem vreo 9kg dar in vara am pus tooot inapoi.


Acum, sa va spun ce am mancat azi.
la 7:00 inainte de scoala, am gresit din prima, recunosc, si am mancat un fel de prajitura facuta din malai, lapte, si iaurt.. am calculat 5 puncte;
la 11:00 la scoala am mancat un mar, si cateva graunte de seminte;
la 13:00 cand am venit acasa am mancat 2 cartofi fierti si 3 feli de carne de vita inabusita(cum spune bunica mea) cu o salata de varza;
intre masa de pranz si cina am mancat o mandarina si un kiwi;
la 20:15 am luat cina, (stiu ca e tarziu dar atunci am ajuns acasa) si am baut o cana de lapte cu o felie foarte subtire din acea coca facuta de bunica.

In total 22 de puncte.
Se putea si mai bine,dar pentru prima eu spun ca e ok.

Revin si maine cu noutati. Multumesc din nou pentru sustinere:*
Citat:
Anterior postat de Gheorghe Oana Vezi mesajul
Salut!:*

Azi mi-am inceput zziua cu 2 felii de paine prajit, un ou fiert si 62g carne de vita. Prima ora am avut sport si am jucat bascket..mult bascket. :X
La scoala am mancat un mar si un covrig.
La pranz, 100g de orez, 125g carne de vita si un castravete murat.
Seara am mancat un iaurt mic.
Intre mese am mancat mandarine si putina ciocolata.

Deci azi am avut 21 de puncte, si ma simt bine. Nu mi-e foame, beau multa apa si ceai.
Sunt incantata si incep sa ma incarc de energie si optimism.

Revin si maine:*
salutare!!!
bine ai venit!!!
vad ca si cantaresti ce papi ,nu vrei sa folosesti calculatorul nutritional sa vezi cam cate calorii papi!??pt ca eu am senzatia ca papi cam putin !
adevarul e ca nu stiu multe despre dieta asta cu puncte!nu vreau sa vorbesc in necunostinta de cauza!
multa bafta !!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]